Construct 2

r244

5.0

1

Kendi oyununu oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

213.4k

Bu uygulamayı oyla

Construct 2 sezgisel bir 'drag and drop' geliştirme ortamını kullanarak herhangi bir programlama deneyimi olmadan HTML5 bilgisayar oyunları oluşturmanıza izin veren bir programdır. Program araçlarının çoğu tek bir satır kod bile yazmadan grafiksel ara yüzden kullanılabilir.

Construct 2, 2D oyunları oluşturmayı amaçlar ve bunu kolaylaştıran çok fazla kaynakla birlikte gelir, örneğin; yer çekimi kanunu tarafından hükmedilen oyunun içindeki parçalara sebep olan fizik motoru ile ses efektleri, arka planlar, hareketli grafikler gibi ses ve grafik efektlerini içerir. Üstelik, uygulamanın dışından herhangi bir medya dosyasını eklemek basit bir durumdur.

Construct 2'nin felsefesi basitlik ve sezgisel görsel çevredir. Kendi hareketli grafiklerinizi sürükleyip ekranda onların pozisyonlarına yerleştirdiğinizde programın diğer bir kısmı nesne çeşidine göre diğer nesnelerle etkileşime girerler. Örneğin, 'Benim karakterim -> duvara çarpar -> durur'. Anlaması çok kolay değil mi?

Ücretsiz versiyonu oluşturduklarınızı HTML5'e göndermenize izin verir, bu da platforma bakmaksızın herhangi bir tarayıcı da oynatılabilir, ancak bu size para kazandırmaz. Ücretli pro versiyonu ise Android ya da iOS cihazlarında oyunlarınızı çalıştırmanıza izin veren bir gönderme aracını da ekler, ayrıca bir tarayıcı olmadan da bilgisayar üzerinde çalıştırılabilecek yürütülebilir araçta oluşturabilirsiniz.

Şüphesiz ki, Construct 2 video oyunları yapmaya başlamak isteyen kişiler için ilgi çekici fakat herhangi bir programlama becerileri olmayan bir araçtır. Kolay araçları ve kapsamlı belgelemesi, uygulamayı ilgi çekici bir seçenek haline getirir.
X